ریفاعی به ایران می آید

گروه ایرانشهر    به گفته مسئولان برگزاری کنوانسیون راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ که قرار است بهمن ماه در ایران برگزار شود، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به‌عنوان میهمان ویژه در این گردهمایی حضور پیدا خواهد کرد.
آرش نورآقایی، رئیس هیات‌مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری کشور در این باره به «فرهیختگان» گفت: «با رایزنی‌های صورت‌گرفته و فعالیت‌هایی که توسط کانون انجام شد، همچنین با پیگیری‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور حضور طالب ریفاعی در این اجلاس مکتوب شده است.» او افزود: «اکنون قرار است علاوه‌بر پیام قبلی که ایشان به کنوانسیون داده بود، پیام دیگری را برای درج در ویژه‌نامه این رویداد مهم به دبیرخانه کنوانسیون ارسال کند.»
به گفته این راهنمای گردشگری کشور، تاکنون هیچ‌کدام از مقامات عالی‌رتبه سازمان جهانی گردشگری در کنوانسیون‌های راهنمایان گردشگری شرکت نکرده است. اهمیت این موضوع تا آنجاست که انعکاس خبر حضور ریفاعی در شبکه‌های اجتماعی و سایت کنوانسیون ۲۰۱۷، واکنش و تعجب مسئولان فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری را نیز برانگیخته است و آنها از کانون راهنمایان گردشگری ایران تشکر کرده‌اند.
برگزاری رویدادی بین‌المللی در کنار میزبانی از راهنمایان گردشگری کشورهای مختلف، زمینه‌ای مستعد برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و نیز اقدامی تاثیرگذار در تقابل تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید.
بهمن امسال قرار است حدود ۳۰۰ راهنمای گردشگری از کل جهان به ایران سفر کنند تا علاوه‌بر شرکت در جلسات هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، جاذبه‌های گردشگری ایران را نیز ببینند و به‌عنوان متخصصان صنعت گردشگری مبلغ ایران در کشورهایشان شوند. این رویداد از ۶ تا ۱۸ بهمن امسال در تهران و برخی شهرهای کشورمان از جمله زنجان، همدان، شیراز، یزد و اصفهان برگزار می‌شود. برگزاری دو نوع «پیش‌گشت» و «پس‌گشت» در جنب این رویداد، تهیه بسته‌های سفر مربوطه، تامین نیازهای مربوط به حمل‌ونقل، اقامت، محتوای برنامه‌ها، پنل‌های تخصصی و بسیاری دیگر از امکانات تدارک‌دیده‌شده، بخشی از نیازهای متعددی به شمار می‌آید که به یاری ورود و تعاملات فرابخشی سایر بخش‌های مرتبط محقق شده است.

لینک خبر در روزنامه فرهیختگان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *